rodzaj nieruchomości

miejscowość

powierzchnia
-

cena
-

 

 

« wróćPRZYGOTOWANIE MIESZKANIA DO SPRZEDAŻY W 6 KROKACH, CZYLI CO MUSISZ ZROBIĆ, ABY SZYBKO I Z KORZYŚCIĄ SPRZEDAĆ MIESZKANIE.

Jak zrobić samemu profesjonalne zdjęcia nieruchomości na sprzedaż/ wynajem.

PRZYGOTOWANIE MIESZKANIA DO SPRZEDAŻY W 6 KROKACH, CZYLI CO MUSISZ ZROBIĆ, ABY SZYBKO I Z KORZYŚCIĄ SPRZEDAĆ MIESZKANIE.

Zapraszając do domu kupca należy jak najkorzystniej zaprezentować swoje mieszkanie. Wiele osób pomija kilka podstawowych zasad, dzięki którym jego mieszkanie zyskałoby na atrakcyjności w oczach potencjalnych nabywców.

Poniżej prezentujemy kilka „lifehacków”, które pomogą Ci w sprzedaży swojego mieszkania i domu:

1. Porządek musi być- zasada znana wszystkim, jednak nie przez wszystkich przestrzegana. O tym, czy nieruchomość jest atrakcyjna potencjalny nabywca decyduje w pierwszych kilku sekundach, oczywiści oprócz lokalizacji, którą już sobie wybrał, najważniejszą rolę odgrywają zdjęcia, które Twój przyszły klient zobaczy jeszcze przed wejściem do mieszkania i to na ich podstawie będzie snuł wyobrażenia na temat swojego przyszłego życia w Twoim mieszkaniu. Nie powinien na nich zobaczyć brudnych naczyń w kuchni, ubrań rzuconych na podłodze w sypialni a nawet zabawek dziecka porozrzucanych w pokoju dziennym. Każdy z potencjalnych klientów chciałby zobaczyć mieszkanie schludne i czyste, aby móc dopasować je swoich wyobrażeń i oczekiwań.

2. Schowaj rzeczy osobiste.

Należy schować wszystkie rzeczy osobiste, które świadczyłyby o naszym przywiązaniu do mieszkania. Smutne, ale prawdziwe. Widok całej palety kosmetyków w łazience, lub ścian obwieszonych zdjęciami rodzinnymi z wakacji może niekorzystnie wpłynąć na odbiór wizualny mieszkania. Nabywca musi się utożsamić z Twoim mieszkaniem, a nie z Tobą.

3. Najważniejsza w życiu jest...przestrzeń!

Duża ilość mebli i niepotrzebnych przedmiotów mogą przytłaczać i powodować, że mieszkanie wydawać się będzie mniejsze niż jest w rzeczywistości. Jeśli możesz przenieś niepotrzebne meble do piwnicy, lub mieszkania znajomych i „otwórz” je dla klienta. Będzie bardziej przestronne a zatem bardziej zachęcające do kupna.

4. Czas sprzedaży- w końcu wszystko trzeba będzie naprawić.

Dla osób odwiedzających Twoje mieszkanie ważny jest wygląd, tak więc nawet urwane drzwiczki w szafce, albo dziury po gwoździach w ścianie będą niszczyć efekt wizualny lokalu. Pomimo, że już tam nie będziesz mieszkać, musisz naprawić spłuczkę, przeczyścić syfon i dokręcić półkę w łazience, która od ostatniego pół roku opadała pod ciężarem kosmetyków- te wbrew pozorom mało istotne czynności mogą zaważyć na decyzji zakupu nieruchomości.

5. Udekoruj mieszkanie- niech je zapamiętają.

Pamiętajmy, że 80% decyzji w życiu podejmują kobiety, począwszy od jedzenia, przez ubrania i wakacje, po wybór miejsca, gdzie będziemy mieszkać. Kobieta= wygląd. Mieszkanie można udekorować nawet niewielkim kosztem. Czasami wystarczą ładne firanki, ozdobny koc, lub dywan, a nawet świecznik z ozdobnymi świecami. Żywe kwiaty w wazonie również mogą nadać szyku i elegancji a przy tym ładnie pachną, co również wpływa na podejmowanie decyzji i późniejsze kojarzenie zapachu z miejscem a co za tym idzie wspomnienie o Twoim mieszkaniu.

7. Zrób zdjęcia- są zwieńczeniem Twoich prac i najlepszą reklamą mieszkania.

Do zrobienie dobrych zdjęć wcale nie jest Ci potrzeby aparat Fujifilm X-T1 rekomendowany przez National Geographic jako jeden z najlepszych aparatów dostępnych na rynku, ale kilka podstawowych zasad robienia dobrych ujęć. Po pierwsze musisz mieć na uwadze wcześniejsze sugestie dotyczące wyglądu mieszkania, po drugie musi być światło! Duża ilość światła wyeksponuje mieszkania i sprawi, że wnętrza będą wydawać się bardziej przytulne. Małe pomieszczenia należy fotografować stojąc w narożniku, wtedy pomieszczenie będą wydawały się większe a niżeli są w rzeczywistości. Unikaj robienia zdjęć widoku za oknem, jeżeli nie jest to piękny ogród z basenem, a ruchliwa ulica, lub kable telefoniczne, lepiej tego nie uwieczniać na zdjęciach.

Reasumując, nie wystarczy wstać o 7.00 rano i „pstryknąć” kilka fotek, które później zamieścisz się w Internecie, ponieważ zazwyczaj nie przynosi to zamierzonego efektu. Należy się trochę napracować, za to wynikiem pracy może być szybka transakcja sprzedaży mieszkania. Jeżeli nie masz czasu, wizji, bądź zdolności artystycznych, lub fotograficznych możesz powierzyć te zadania znajomej osobie, która mogłaby Ci w tym pomóc, architektowi wnętrz, lub pośrednikowi nieruchomości, któremu, wierz mi, też zależy na szybkiej i korzystnej dla Ciebie transakcji.

Pozdrawiamy,

Zespół INDEXO